4 Najväčšie mýty, ktoré vám bránia v chudnutí

Autor: Matúš Špirko | 16.2.2017 o 10:48 | Karma článku: 5,27 | Prečítané:  1263x

Na internete je veľa informácií o tom ako chudnúť. Bohužiaľ veľké množstvo z nich je mýtus a vôbec vám nepomôžu efektívne schudnúť. Prečítajte si o štyroch najčastejších mýtoch s ktorými sa stetávam pri svojich klientoch. 

Mýtus č.1 

Nejesť po 17:00

Neviem kto to vymyslel, ale prekonávať večer svoj hlad patím vody a mať kŕče v bruchu nie je nič príjemné. Len opisujem prípad, s ktorým som sa stretol a uvedomil som si ako ľudia veria týmto výmyslom. Je pravdou, že by sme mali mať večeru ľahšiu a jesť naposledy približne 3 hodiny pred spaním. Ale čo ak chodím spať o 23:00 ? To mám vydržať 6 hodín bez jedla ? To by bol vážny problém aj pre mňa. neviem či by som to vydržal :D 

Normálne sa najdzte aj po piatej večer. Jedzte tri hodiny pred spaním a nech je vaše jedlo ľahšie a porcia striedma. Ako príklad uvádzam zeleninový šalát zmiešaný so syrom cottage cheese a k tomu celozrnný knäckebrot a celé to plejte trochou olivového oleja.  

Mýtus č.2 

Lokálne chudnutie

Každý deň cvičím 300 brušákov a aj tak sa mi nedarí schudnúť z brucha. Ako je to vôbec možné?Žiaľ ani pri cvičení 500 brušákov denne nezmizne tuk z oblasti brucha. Týmto cvikom, len posilníme brušné svaly, čo nám v konečnom dôsledku vie priniesť silnejšie svalstvo brucha a brušné svaly budú aj pevnejšie pod vrstvou tuku, ktorá nás trápi, ale nepomôže nám to zbaviť sa tuku na bruchu.

Treba si uvedomiť veľmi podstatný fakt. Tuk spaľujeme z celého tela naraz. Nefunguje to tak, že pri cvičení brucha sa spaľuje tuk z brucha a pri cvčení nôh sa spaľuje tuk z nôh.

Dosť často sa stretávam s tým ako ma ľudia prosia, aby som im dal cviky na zadok, alebo stehná prípadne iba nejaký zázračný cvik na brucho, aby odtiaľ zmizol ten nežiadúci tuk. Chudnutie sa odohráva pri plnení troch základných pilierov medzi ktoré patrí:

  • strava 
  • pohyb 
  • zmena myslenia.

Starajte sa o všetky tri piliere a budete úspešný. Neriešte len jeden a hlavne cvičte celé telo, nie iba brucho, stehná, zadok.

Mýtus č.3 

Príliš veľká redukcia príjmu potravy

Čím menej budem jesť tým viac budem chudnúť. Áno, ale do kedy a je to vôbec bezpečné ?

Pokiaľ je náš príjem potravy nižší ako výdaj energie dostávame sa do stavu chudnutia. Pokiaľ je príjem našej potravy príliš nízky, môžu začať vznikať zdravotné ťažkosti a problémy. V lepšom prípade sa spomalí metabolizmus a nebudeme ďalej chudnúť. Telo dá STOP signál a vyhodnotí túto situáciu ako núdzový režim. Nebude chcieť ďalej uberať z tukových zásob, ale nechá si ich na horšie časy keďže sa cíti ohrozené. Ďalšie nelogické znižovanie dávok jedál nič nepomôže ani nezlepší, práve naopak. Je to slepá ulička, z ktorej sa dá vyjsť jedine tak, že zase začneme jesť viac a kvalitne.

Potrebujeme určité množstvo potravy už len preto, aby mohlo fungovať naše srdce, pľúca, mozog ... Netreba to podceňovať. Vyhnime sa nezmyselnému a nekonečnému znižovaniu porcií. Urobme to inak.

Zažil som aj také prípady kedy strava klienta bola nedostatočná a to bol hlavný dôvod prečo nechudol. Zvýšením dávok, zvýšením kalorického príjmu sa metabolizmus rozbehol a začal dosahovať v chudnútí krásne výsledky.

Mýtus č.4 

Reklamné prípravky na chudnutie

Zneužívajú naše slabosti medzi, ktoré hlavne patrí využívanie skratiek a neschopnosť byť trpezlivý. Chceme dosiahnuť cieľ čo najskôr a presne na tom tieto reklamné produkty stavajú. Väčšina spotov je zameraná na pohodlné a rýchle chudnutie.

Reklama je postavená tak, aby sme tomu podľahli a kúpili si tento produkt. Je jednoduchšie kúpiť si produkt, ktorý „schudne za nás“ ako keby sme MY mali vynaložiť určité úsilie. Neexistujú žiadne skratky, ani rýchle a pohodlné chudnutie. Keby to tak bolo, všetci by to používali.

Vyhnite sa týmto podvodom. Pozerajte menej televíziu a uvažujte inak. Cesta k vášmu cieľu nebude ľahká, ale bude stáť za to.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Podcast Klik

Klik: Ako Elon Musk tuneluje Chicago

Prehľad technologických správ týždňa.


Už ste čítali?